Epidemia pomaga łapać osoby posiadające narkotyki

Pewnie wiele osób miało okazję usłyszeć o tym, że ludzie potrafią zaskakiwać. Być może dla wielu osób to nic nieznaczące słowa, ale odczucia nie zawsze przekładają się na rzeczywistość. Najlepszym dowodem na to są ostatnie działania iławskich policjantów.

Zaczęło się od maseczki

Epidemia pomaga łapać osoby posiadające narkotyki – to zdanie brzmi co najmniej dziwnie, ale jest prawdziwe i na tym należy się koncentrować. Krótko mówiąc, chodzi o brak maseczki – w dwóch przypadkach okazało się, że zatrzymany ma narkotyki. Warto również podkreślić, że jedna z zatrzymanych osób ma zaledwie 16 lat (druga 26) – narkotyki to bardzo poważny problem. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym wielu ludzi nie ma pojęcia o obowiązujących realiach.

Trudno powiedzieć, jak zakończą się obie sprawy, ale pewne jest to, że 16-latek będzie odpowiadać przed sądem rodzinnym i nieletnich. Wypada też nawiązać do ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii – posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych oznacza maksymalnie 3 lata więzienia.