Złodziej rowerów zatrzymany

Kiedy słyszy się o działaniach złodziei, można odnieść wrażenie, że niebezpieczeństwo czyha z każdej strony. Tym razem możemy usłyszeć o 26-letnim złodzieju rowerów, który miał na koncie nie tylko te jednoślady.

Aż 13 rowerów!

Zacznijmy od uszeregowania sobie wszystkiego – chodziło o aż 13 rowerów. Młody mężczyzna wpadł, ponieważ jeden z jednośladów został namierzony w lombardzie. Wypada również podkreślić, że schemat działania można określić stosunkowo prostym – złodziej czaił się choćby przed klatkami schodowymi. Gdy doda się do tego, że część rowerów nie była zabezpieczona, możemy mówić o prostej drodze do udanej kradzieży. Niemniej jednak oczywiście ze wszystkim można przesadzić – mężczyźnie nie udało się bezpiecznie pozbyć rowerów.

Trzeba jeszcze nawiązać do tego, co okazało się przy okazji – policjanci znaleźli marihuanę i złotą biżuterię. Jak się można domyślić, należy teraz spodziewać się naprawdę poważnych problemów (jakby kradzież rowerów to było mało). Do tego wiadomo, że 26-latek usłyszał 15 zarzutów.