Wykroczenia na drodze: Trzy przypadki nietrzeźwych kierowców w powiecie iławskim

Bezmyślność i lekkomyślność za kierownicą mogą prowadzić do surowych konsekwencji, czego świadectwem są niedawne wydarzenia z powiatu iławskiego. W najbliższym czasie, trzech mężczyzn będzie musiało odpowiadać przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Dwoje z nich prowadziło pojazdy, będąc pod wpływem alkoholu, a jeden z nich nie miał nawet odpowiednich uprawnień do kierowania.

Pierwsza interwencja miała miejsce w piątek, kilka minut po godzinie 18:00. Policjanci otrzymali informacje od świadka, który zauważył, że kierowca granatowego opla prawie potrącił pieszych, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia z nadmierną prędkością, kierując się w stronę wyjazdu z miasta.

Patrol ruszył w wskazanym kierunku i zdołał zatrzymać 27-letniego mężczyznę. W toku prowadzonych czynności okazało się, że kierujący nie panował nad prędkością swojego pojazdu, co doprowadziło do najechania na krawężnik i stworzenia zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo, w trakcie interwencji policjanci ustalili, że niekontrolowana prędkość nie była jedyną przyczyną takiego zachowania mężczyzny. Za kierownicą siedział bowiem nietrzeźwy kierowca, co zdecydowanie przyczyniło się do jego nieodpowiedzialnych czynów.