Dzielni stróże prawa z Nowego Miasta Lubawskiego udaremnili próbę ucieczki poszukiwanego mężczyzny

Odważni funkcjonariusze z nowomiejskiego oddziału patrolowo-interwencyjnego, po dynamicznym pościgu, zdołali zatrzymać dwóch mężczyzn. Te osoby nie poddały się kontroli drogowej, pomimo wezwań ze strony policji.

Podczas sobotniego patrolu, który odbył się 22 czerwca br., około godziny 9:30 na ulicy Wojska Polskiego w Nowym Mieście Lubawskim, mundurowi zauważyli nadjeżdżający samochód. Wewnątrz pojazdu zidentyfikowali młodzieńca, siedzącego na miejscu pasażera, który był aktualnie poszukiwany przez policję. Jego cel to młodzieżowy ośrodek wychowawczy.

Policjanci natychmiast zawrócili i używając sygnalizacji świetlnej oraz dźwiękowej, wezwali kierowcę do zatrzymania. Ten jednak, nie reagując na sygnały, rozpoczął ucieczkę. Za nim ruszył pełen determinacji pościg, trwający przez blisko 20 km – początkowo prowadził on przez ulice miasta, a później drogami powiatowymi i gminnymi, w powiatach nowomiejskim i brodnickim.

Podczas ucieczki, w miejscowości Sugajno na terenie powiatu brodnickiego, kierowca wymuszonych do ucieczki stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. W tym momencie funkcjonariusze skutecznie zatrzymali zarówno kierującego, jak i jego pasażera. Następnie obydwaj mężczyźni zostali przekazani pod opiekę Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim.

Podczas dokładnego przeszukania, u kierowcy znaleziono narkotyki – susz z konopi innych niż włókniste, amfetaminę oraz mefedron. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna prowadził samochód będąc pod ich wpływem.