Wakacje w Iławie – to trzeba zobaczyć!

Co trzeba zobaczyć w Iławie?

Wakacje w Polsce mogą być tak samo interesujące, a może i nawet lepsze niż zagraniczny urlop. Jedna z miejscowości, której nie sposób pominąć to Iława. Jest to stosunkowo mała miejscowość, której nie można odmówić nieodpartego uroku. Przekonaj się co musi znaleźć się na liście atrakcji w trakcie odwiedzin.

Jakie atrakcje znajdują się w Iławie?

W pierwszej kolejności warto wspomnieć o atrakcji, która każdego roku przyciąga setki turystów, a mianowicie jest to jezioro Jeziorak. Sława wspomnianego jeziora jest uwarunkowana tym, że jest to najdłuższe jezioro jakie mamy w Polsce. To miejsce, gdzie można uprawiać wiele różnorodnych sportów, dostępne są również interesujące atrakcje wodne. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie bez względu na wiek czy płeć. Odważne osoby mogą skorzystać ze sprzętu wodnego, który jest wypożyczany, w związku z tym urlop w Iławie nie liczy się z żadnymi dodatkowymi opłatami. Wśród atrakcji warto wymienić przede wszystkim kajaki, rowerki wodne, a dzieci będą doskonale bawić się przy pomocy dmuchanych bananów i innych rozrywek, których nie mają na co dzień.

W dalszej kolejności należy wspomnieć o miejscu znanym pod nazwą Wielka Żuława. Chodzi o wyspę znajdująca się na jeziorze Jeziorak. Znajdują się na niej ośrodki wypoczynkowe, które warto wziąć pod uwagę w trakcie przygotowywania się na wakacje w tym rejonie Polski. Oprócz tego, że znajdują się tam miejsca do odpoczynku i relaksu, jeden odcinek wyspy jest cały czas nienaruszony i zachował własny, dziewiczy charakter.

Warto zdawać sobie sprawę, że w Iławie nie można zwiedzić wielu zabytków, gdyż zostały one zniszczone w trakcie działań wojennych, dlatego na liście atrakcji musi znaleźć się neobarokowy ratusz. Powstał on jeszcze przez I wojną światową. Jest niezwykły i na pewno warto wziąć go pod uwagę w trakcie zwiedzania miasta, chociażby ze względu na swój charakter znajduje się w rejestrze zabytków.

Wszystkie osoby, które pragną udać się na spacer powinny skierować swoje kroki do parku Żeromek w którym znajduje się historyczny już pomnik Stefana Żeromskiego, który odgrywał ważną postać w historii Polski.

Z kolei osoby, które lubią muzykę oraz dobrą zabawę wybiorą się do Iławy w połowie sierpnia, gdyż to właśnie w tym czasie odbywa się tam impreza znana pod nazwą Złota Tarka.

Iława to miejsce, które nie zostało zdominowane przez budynku, jezdnie oraz wszechobecne korki. Ludzie nie spieszą się tutaj, odpoczywają nad jeziorem oraz dobrze bawią się ze znajomymi oraz najbliższą rodziną. Nie ma wątpliwości, że Iława jest idealną lokalizacją na wakacje.