Iława atrakcyjna tak samo jak reszta Europy

Iława atrakcyjna tak samo jak reszta Europy

Powiedzenie „cudze chwalicie, swego nie znacie” można odnieść do poróżowania. Ogromna część Polaków wyjeżdża na zagraniczne wakacje, nie dając nawet szansy naszemu pięknemu krajowi. W trakcie podróżowania po Polsce warto odwiedzić Pojezierze Iławskiego oraz jezioro Jeziorak. Gdzie można się tam zatrzymać?

Dlaczego właśnie Iława?

Iława słynie przede wszystkim ze względu na to, że posiada najdłuższe jezioro w Polsce. Nazywa się ono Jeziorak. To miejsce znajdujące się niedaleko od Warszawy. Z tego względu stanowi wypoczynek dla osób zmęczonych miastem, ruchem oraz bezustannym pośpiechem. Wiele osób tak docenia spokój panujący na miejscu. Właśnie dlatego ludzie decydują się zmienić miejsce zamieszkania i dojeżdżać do pracy w stolicy.

Jeziorak to miejsce na każdą kieszeń, dlatego dostępne są różnorodne formy noclegowe. Oferują one całkiem inne atrakcje dla gości. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o placach campingowych, które dostępne są tuż nad jeziorem. Jest to opcja, która sprawdzi się przede wszystkim dla osób, które chcą spędzić czas na łonie natury. Do tego nie mają ochoty wydawać na wakacje kroci. Jednakże to nie jedyna opcja, gdyż dostępne są również 5-gwiazdkowe hotel. Ich zadanie polega na dopieszczaniu gości przy pomocy specjalnych zabiegów oraz innych atrakcji.

Jeden z hoteli, który warto wziąć pod uwagę nosi nazwą hotel Port 110. To miejsce, które znajduje się w bardzo bliskiej odległości od jeziora i słynie przede wszystkim z wybornych dań serwowanych w hotelowej restauracji. To miejsce wzbogacone o własną marinę oraz wypożyczalnię sprzętu wodnego. Pyszne jedzenie idzie tutaj w parze z bardzo miłą obsługą i pięknym widokiem rozpościerającym się z okna. To jedno z miejsc, które oferuje taki sam komfort jak odczuwa się w trakcie wolnego weekendu w domowym zaciszu – nie chce się go opuszczać.

Dla osób, które pragną zakosztować luksusu najlepszym rozwiązaniem okaże się GrandHotel Tiffi. Jest to miejsce designerskie, które tak samo jak hotel omówiony powyżej znajduje się nad Jeziorakiem. W hotelu dominuje nowoczesny, ale jednocześnie elegancki styl, który przypadnie so gustu nawet najbardziej wymagających gości. Warto mieć na uwadze, że dostępne są apartamenty, pokoje dla całych rodzin oraz niewielkie pokoje, które idealnie sprawdzą się dla osób podróżujących samotnie bądź w parach. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest kuchnia, która łączy dania polskie z najbardziej popularnymi przysmakami z całego świata. Osoby, które chcą poczuć się 10 lat młodziej mogą skorzystać z oferty gabinetu SPA w którym panie dokładają wszelkich starań, żeby stres oraz napięcie opuściły ciało, a dusza zrelaksowała się po ciężkiej pracy w zgiełku miasta.

To oczywiście tylko propozycje, które jednak pokazują, że Iława to miejsce idealne dla osób zmęczonych miastem oraz hałasem. Można się tutaj zrelaksować, odpocząć, nacieszyć naturą oraz dobrze zjeść.