Jeziorak po karnych żegna się z WPP

jeziorak iława

Mecz Jeziorak Iława – Znicz Biała Piska zapewnił kibicom wiele emocji a na rozstrzygnięcie trzeba było czekać aż do karnych.

Intensywne 90 minut nie dało rozstrzygnięcia

Pierwsze minuty spotkania przyniosły kilka akcji po obu stronach. Sytuacje te nie przyniosły jednak żadnych bramek. Pierwszy gol padł bowiem dopiero po 30 minutach gry. Na prowadzenie wyszli goście a na listę strzelców wpisał się Mateusz Furman. Gospodarzom udało się jednak bardzo szybko wyrównać. Bramkę na 1:1 z rzutu wolnego zdobył Daniel Madej.

Początek drugiej połowy wyglądał bardzo podobnie do pierwszej, z tym że na pierwszą bramkę w tej części gry wystarczyło poczekać 20 minut. Na prowadzenie wyszli gospodarze. Stało się to za sprawą Arkadiusza Kucińskiego, który strzelił po akcji i asyście Madeja. 3 minuty później bo w 68 minucie spotkania było już 2:2 natomiast po 72 minucie spotkania wynik zmienił się na 2:3 na niekorzyść Iławian. Szybkie dwie bramki zanotował Bartosz Giełażyn. Jeziorak napierał i zdołał wyrównać wynik meczu w 88 minucie. Strzelcem bramki dającej dogrywkę okazał się Michał Kwiatkowski.

Emocjonująca dogrywka

Po dwóch minutach dogrywki na prowadzenie wyszli ponownie gospodarze. Bramkę dla Jezioraka strzelił Radosław Galas. Co ciekawe już minutę później Iławianie mogli wyjść na dwubramkowe prowadzenie jednak Daniel Madej trafił w poprzeczkę bramki rywali. W 102 minucie Znicz wyrównał. Sztuki tej dokonał Hubert Morski. Taki wynik utrzymał się już do końca dogrywki. W końcówce częściej atakowali goście jednak dobra postawa bramkarza Jacka Malanowskiego uchroniła gospodarzy przed stratą kolejnej bramki. O końcowym wyniku zadecydowały karne wygrane przez zespół z Białej Piskiej 4:3.

Wynik ten oznacza, że w finale Wojewódzkiego Pucharu Polski Znicz Biała Piska zmierzy się z zespołem Sokół Ostróda, który rozgromił aż 11:0 rezerwy Stomilu Olsztyn.