GKS Wikielec wygrywa na inaugurację sezonu

GKS Wikielec

GKS Wikielec po raz trzeci przystępuje do rozgrywek w III lidze. Do tej pory przygody z tą ligą trwały krótko, jednak zespół ma nadzieję, że w tym roku będzie zupełnie inaczej.

Udana inauguracja sezonu

Samo spotkanie poprzedziła krótka uroczystość podczas, której zespół otrzymał pamiątkowy puchar z okazji awansu do wyższej klasy rozgrywkowej. W wydarzeniu tym brał udział min. wójt gminy Iława, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej a także prezes i wiceprezes zespołu.

Mimo pięknej i słonecznej pogody, warunki do gry nie sprzyjały zawodnikom. Piłkarze rozgrywali bowiem mecz w ponad 30 stopniowym upale. GKS Wikielec przeważał od początku meczu. W 10 minucie spotkania gospodarze mogli wyjść na prowadzenie jednak piłka po uderzeniu Filipa Wójcika trafiła w słupek. Ligowy beniaminek otworzył wynik w 30 minucie. Zdobywcą bramki okazał się kapitan zespołu czyli Piotr Kacperek, który wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego. Przed przerwą padła jeszcze 2 bramka, której autorem był Michał Bartkowski.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się. To gospodarze znacznie częściej atakowali no i oczywiście strzelali bramki. Wynik podwyższali w 62, 69 i 79 minucie odpowiednio Łukasz Suchocki, Mateusz Jajkowski i Tomasz Wacławski. Bramkę dla gości zdobył natomiast w 84 minucie Grzegorz Makal. W następnej kolejce zespół z Wikielca czeka ciężkie starcie z Sokołem Aleksandrów Łódzki.

GKS Wikielec – skład:

Marcin Wieczerzak, Szymon Jajkowski, Piotr Kacperek, Mateusz Jajkowski, Michał Bartkowski, Sebastian Szypulski, Łukasz Suchocki, Adrian Korzeniewski, Michał Jankowski, Jakub Górski, Filip Wójcik. Rezerwa: Błażej Caban, Remigiusz Sobociński, Jakub Jurczak, Tomasz Wacławski, Szymon Modrzewski, Adam Kucznier, Kamil Cistowski. 

Przeczytaj również:

GKS Wikielec ogłosił swój skład na rundę jesienną

Jeziorak Iława i Motor Lubawa bez punktów po 2 kolejce