Zwolnienie z opłat dla iławskich przedsiębiorców

Pandemia dała się we znaki wielu przedsiębiorcom. Zresztą trudno, aby było inaczej, kiedy od wielu miesięcy słyszymy o zamykaniu różnych obiektów. W takiej sytuacji wniosek nasuwa się dość wyraźnie – potrzebne jest wsparcie. Świetnym przykładem pomocy jest to, co wydarzyło się podczas ostatniej Rady Miasta.

Oszczędność na alkoholu

Burmistrz Dawid Kopaczewski wystąpił z propozycją, dzięki której przedsiębiorcy mogliby oszczędzić na sprzedaży alkoholu. Jak wiadomo, sprzedaż alkoholu możliwa jest po uzyskaniu stosownego zezwolenia. Mając to na uwadze, każdego roku przedsiębiorca musi liczyć się z pewną opłatą. Konkrety musimy pominąć, gdyż wysokość opłaty nie jest stała – wyznacznikiem jest wartość sprzedaży. Przechodząc już do sedna, prowadzenie lokalu gastronomicznego mogłoby uprawniać do ubiegania się o zwrócenie połowy wpłaconej kwoty.

Propozycja spotkała się z akceptacją iławskich radnych – pomysł został przyjęty jednogłośnie. Można usłyszeć, że z ustalonego zwolnienia skorzystają 24 firmy. Warto również podkreślić, że jest to kolejna inicjatywa samorządu.