Powiatowy szpital w Iławie wypowiada umowę firmie cateringowej

Niebezpieczna sytuacja w Powiatowym Szpitalu w Iławie – podczas jednej z ostatnich nocy wielu pacjentów zaczęło skarżyć się na zdrowie. W każdym przypadku (łącznie chodziło o 21 osób) objawy sugerowały zatrucie pokarmowe. W związku z tym postanowiono działać, czego konsekwencją jest rozwiązanie umowy z firmą cateringową.

Co jeszcze wiadomo?

Warto również podkreślić, że stan wszystkich pacjentów jest dobry – pacjenci znaleźli się na obserwacji. Ponadto zabezpieczono resztki pożywienia i poinformowano Państwową Powiatową Inspekcję Sanitarną w Iławie. W takim przypadku Państwowa Powiatowa Inspekcja Sanitarną w Iławie musiała wszcząć stosowne postępowanie.

Istotne jest też to, że możemy usłyszeć, iż zatrucia pokarmowe dotyczą nie tylko Powiatowego Szpitalu w Iławie – można również przeczytać o Biskupcu i Dobrym Mieście. Co więcej, to właśnie w Dobrym Mieście pojawiły się największe problemy – objawy zatrucia wykazały 33 osoby.

Miejmy nadzieję, że nie pojawią się już kolejne kłopoty, a źródło dotychczasowych (zakładając jedną przyczynę) zostanie szybko odkryte.