Iławski basen czeka na chętnych

Mieszkasz w Iławie i zastanawiasz się nad tym, czy pływanie jest dobrym pomysłem? Warto pamiętać o tym, że basen jest już czynny – ponowne otwarcie miało miejsce w ostatni piątek. Można też powiedzieć, że był to najszybszy możliwy termin – nie tak dawno pojawiło się rozporządzenie, które umożliwiło otwarcie basenów – zaznaczono jednak, że otwarcie nie może nastąpić szybciej niż 28 maja.

Na normalność musimy jeszcze trochę poczekać

Wypada też podkreślić, że możliwość funkcjonowania basenów nie oznacza, iż wracamy do czasów sprzed pandemii. Reżim sanitarny i limit korzystających to sprawy, które zostają z nami – i to się pewnie długo nie zmieni. Warto również dodać, że limit ten na teraz wynosi 55 osób. Ważne jest też to, że podjęto decyzję, zgodnie z którą nie wszystko jest otwarte – chodzi o trybuny i komnatę solną.

Pływalnia jest czynna od 6:00 do 22:00. Jeżeli coś jest niejasne, najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do źródła. Dobrze też pamiętać o tym, że w Boże Ciało obowiązują specjalne godziny otwarcia – pływalnia jest czynna od 14:00.