Iławscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o znęcanie się nad żoną

Z przykrością należy stwierdzić, że iławscy policjanci nie mogą narzekać na nudę. Trzeba też przyznać, że niektóre sprawy są bardzo poważne. To nawiązanie do zachowania 63-letniego mieszkańca Susza – mężczyzna miał znęcać się nad żoną.

Doszło do zatrzymania

Ustalenia policji potwierdziły podejrzenia i w związku z tym doszło do zatrzymania. Można nawet dodać, że znęcanie miało miejsce od dłuższego czasu. Okazało się też, że alkohol nie miał wpływu na zachowanie.

Podejrzany miał wszczynać awantury, podczas których dochodziło do wyzwisk, poniżania, krytykowania, niepokojenia, bicia i gróźb – groźby dotyczyły pozbawienia życia. Bardzo ważne jest również to, do czego doszło niejako w międzyczasie – policjanci zauważyli, że mężczyzna to osoba znana w policyjnych kręgach. Jakby tego było mało, miało to związek z przemocą.

Prokurator zdecydował się na zastosowanie policyjnego dozoru. W takiej sytuacji obowiązują różne warunki – możemy wymienić choćby regularne wizyty w jednostce policji czy zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną.