Uwaga na złodziei!

Właściwe zabezpieczenie swojego mienia to coś oczywistego, ale mimo to mogą pojawić się kłopoty. Świetnym przykładem jest kradzież gotówki, do której doszło przy ulicy Owocowej.

To niejedyny incydent

Przede wszystkim należy podkreślić, że sytuacja miała miejsce już jakiś czas temu, bo w nocy z 12 na 13 sierpnia. Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym złodzieje próbują wykorzystywać sezon urlopowy. Ponadto warto też mieć na uwadze, że tej samej nocy wydarzyło się coś jeszcze. Co więcej, trudno mówić o szczegółach, ponieważ możemy mówić o otwartym oknie i przystawionej drabinie. Najbardziej prawdopodobna opcja jest taka, że ktoś uciekł przed dokonaniem kradzieży. Ważne jest też to, że nie można wykluczyć działania zorganizowanej grupy.

Pozostaje mieć nadzieję, że winne osoby zostaną złapane i należycie ukarane. Pamiętajmy także o tym, że za dbanie o bezpieczeństwo odpowiada policja, ale najwięcej zależy od nas samych (a ostrożności nigdy za wiele). Zresztą trzeba sobie wyraźnie powiedzieć, że przestępcy to ludzie, którzy zazwyczaj wykazują się ogromnym sprytem.