Nowa szkoła na Piastowskim. Co wiemy?

Plan budowy nowej szkoły na Piastowskim to temat, który może wzbudzać kontrowersje. Z jednej strony widać efekty, a z drugiej może pojawić się pytanie, co jest celem?

Przeniesienie Szkoły Podstawowej nr 4?

Możemy przeczytać o tym, że niewykluczone, iż Szkoła Podstawowa nr 4 zostanie przeniesiona. Nie ma w tym nic złego, aczkolwiek jest to przeciwieństwo przyszłorocznych planów. Dla niezorientowanych – możemy mówić o rozwoju infrastruktury. Co więcej, chodzi choćby o Szkołę Podstawową nr 4! Plan zakłada, że dojdzie do modernizacji boiska. Pieniądze przeznaczone na ten cel to 820 tys. zł.

Być może niektórzy zadają sobie pytanie, czy Iławę stać na 6 szkół podstawowych? Jest to pytanie, na które trudno obecnie odpowiedzieć, aczkolwiek warto pamiętać o pieniądzach przeznaczanych przez iławski samorząd. Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że oświata zalicza się do najdroższych zadań! Oczywiście do końca inwestycji na Piastowskim jeszcze daleka droga, ale przejrzystość ważna jest zawsze. Kiedy nie jest przejrzyście, zaczynają rodzić się domysły, a to nie prowadzi do niczego dobrego.

Musimy też pamiętać o tym, że komfortowe warunki (nie chodzi tylko o boisko) są ważne, ale nie najważniejsze – najważniejsze jest umiejętne wykorzystanie możliwości. Krótko mówiąc, ogromne znaczenie ma praca wykonywana przez nauczycieli.