Lokalne kluby sportowe otrzymały finansowe wsparcie

Wczoraj Krzysztof Harmaciński (wójt gminy Iława) podpisał umowy dotyczące finansowego wsparcia dla klubów sportowych. Ważne jest też to, że możemy mówić o pierwszej transzy.

Co jeszcze wiemy?

Wiadomo również, że pierwsza transza obejmowała 5 dotacji. Znana jest też łączna kwota dotacji – wysokość dofinansowania wynosi 213 tysięcy złotych.

Nie ma co ukrywać, że przekazane pieniądze z pewnością okażą się bardzo przydatne. Musimy pamiętać, że droga na sportowy szczyt jest pełna wyrzeczeń i problemów związanych z pieniędzmi. Pieniądze to nie wszystko, ale jest to niezbędny dodatek. Dodatek, który może sprawić, że kiedyś doczekamy się znanych sportowców.

Warto również pamiętać o tym, że lista dofinansowanych klubów także nie jest tajemnicą – to LZS Czarni Rudzienice, LZS Zamek Szymbark, LZS OHI Frednowy, LZS GKS Wikielec i LZS Osa Ząbrowo. Najwięcej środków trafiło do Wikielca – klub ten otrzymał 110 tysięcy. Do Rudzienic trafiło 40 tysięcy, LZS OHI Frednowy i LZS Osa Ząbrowo otrzymały 24 tysiące, natomiast LZS Zamek Szymbark uzyskał 15 tysięcy.

O działalności tych klubów można powiedzieć naprawdę dużo. Zresztą wystarczy zwrócić uwagę na zajęcia szkoleniowe dla dzieci i młodzieży – mowa o zajęciach cieszących się sporym zainteresowaniem. Kiedy jest spore zainteresowanie, trzeba zrobić wszystko, aby chętni mieli odpowiednie warunki do rozwoju.