Brawurowy pościg policji za mieszkańcem z Iławy. Sceny jak z filmu!

W połowie marca, jedną z iławskich ulic uciekał przed policją samochód marki BMW. Kiedy kierowca uderzył w inne auto, wyskoczył z pojazdu i postanowił spróbować ucieczki pieszej. Mundurowi złapali go w ostatnim momencie!

Wszystko zaczęło się od rutynowej kontroli drogowej, jaką w miejscowości Mątyk w gminie Iławą, przeprowadzała tamtejsza drogówka. Około godziny 21:00 mundurowi chcieli zatrzymać osobowe BMW. Kierowca jednak zupełnie zignorował te prośby. Mimo sygnałów dźwiękowych oraz świetlnych, BMW rozpędziło się i jechało z coraz większą prędkością.

Policjanci wsiedli do radiowozu i próbowali dogonić i zatrzymać uciekający samochód. Rozpędzone BMW zatrzymało się dopiero przez kolizję drogową. Uderzył on z dużą prędkością w jadące z naprzeciwka auto dopiero w Ostródzie, na ulicy 11 listopada.

Kierowcą okazał się 30-letni mieszkaniec Iławy, który został schwytany po tym jak wysiadł z samochodu i zaczął uciekać biegiem. Wstępne badania toksykologiczne wykazały, że kierowca był pod wpływem amfetaminy. Dalsze badania są w toku.