Wypadek z udziałem rowerzysty w Iławie. Policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do przepisów!

W ubiegły weekend doszło do niebezpiecznego zdarzenia z udziałem osoby małoletniej. Dziesięcioletni chłopiec przejeżdżał przez przejście dla pieszych wprost pod koła samochodu. Na szczęście skończyło się na potłuczeniach.

Wszystko wydarzyło się na ulicy Biskupskiej w Iławie. Jadący na rowerze dziesięcioletni chłopak nie zatrzymał się na przejściu dla pieszych, tylko chciał przez nie przejechać. Tym samym wpadł pod koła samochodu. Na miejscu od razu pojawiła się policja oraz karetka pogotowia, jednak nikomu nic poważnego się nie stało.

Chociaż chłopiec poruszał się po drodze dla rowerów, to w tym feralnym miejscu był zobowiązany do zejścia z pojazdu i przeprowadzenia go przez ulicę. Dlatego też rozpoczęto postępowanie, za sprawą którego dziecko stanie przed sądem dla nieletnich w Iławie.

Policja apeluje o rozwagę i stosowanie się do obowiązujących przepisów kodeksu drogowego, w myśl których, rowerzysta ma obowiązek zsiąść z pojazdu i przeprowadzić go na drugą stronę ulicy, jeżeli przechodzi na przejściu dla pieszych.