Nie będzie parku linowego w Iławie? Prace nawet jeszcze się nie rozpoczęły!

Dokładnie rok temu podano do publicznej wiadomości o powstaniu parku linowego w Iławie. Miał być gotowy na wakacje 2023, jednak jak pokazuje życie, nic takiego się nie wydarzyło. Co stoi za tą bezczynnością?

Sprawą zainteresował się jeden z lokalnych portali informacyjnych, który błyskawicznie wysłał zapytanie do Wydziału Inwestycji, Planowania i Monitoringu. Odpowiedź przyszła bardzo szybko i pokazuje, że prace choć ich nie widać, to w ciąż trwają.

Urząd Miasta jest na etapie zamknięcia dokumentacji projektowej, niezbędnej do otrzymania pozwolenia na budowę. W parku będą trzy tasy – pierwsza szkoleniowa, druga ogólnodostępna dla dzieci i trzecia dla dorosłych, podzielona na część dębową i grabową, w zależności od stopnia trudności.

Prace będą musiały jednak poczekać, ze względu na inflację oraz bieżące koszty utrzymania. Kwota która była przeznaczona na tę inwestycję, zwyczajnie nie wystarczałaby na takie działania w czasach obecnych. Urząd miasta obecnie czeka na odpowiednie dofinansowanie do tego projektu.