Tragiczny wypadek na plaży: 10-letni chłopiec utonął w jeziorze Sajmino

Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie, asp. Tomasz Markowski, poinformował PAP o tragicznym zdarzeniu, które miało miejsce w jeziorze Sajmino w pobliżu Ostródy (województwo warmińsko-mazurskie) w niedzielę – utonięciu 10-letniego dziecka. Na miejscu zdarzenia pracują policjanci, którzy badają okoliczności całego incydentu i zabezpieczają teren.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło na nadmorskiej plaży w Kajkowie. Aparat policyjny otrzymał powiadomienie o utonięciu 10-latka w niedzielne popołudnie około godziny 15.00. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Pomimo podjętych działań i udzielonej pomocy, życia chłopca nie udało się uratować.

„Policja teraz stara się ustalić, jakie były okoliczności pobytu dziecka na plaży, kto pełnił nad nim opiekę oraz co doprowadziło do utonięcia. Z uwagi na fakt, że jest to strzeżona plaża, funkcjonariusze starają się wyjaśnić, jak dokładnie wyglądała organizacja nadzoru na terenie plaży”, stwierdził asp. Markowski.

Niestety, jest to jedno z wielu tragicznych zdarzeń nad wodą. W ciągu ostatnich dwóch tygodni sierpnia w Polsce utonęło ponad 40 osób. Od kwietnia bieżącego roku liczba ta wynosi prawie 180 osób. Lato jeszcze trwa i pogoda sprzyja spędzaniu czasu nad wodą. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności!