Interwencja policji w Iławie – 30-latek z Małopolski zatrzymany za groźne machanie nożem

Incydent, który wywołał niepokój wśród spokojnie odpoczywających na bulwarach nad jeziorem, miał miejsce w centrum Iławy. Mężczyzna, który okazał się być 30-latkiem z Małopolski, groźnie gestykulował nożem, co spowodowało zaniepokojenie przechodniów i wezwanie na miejsce sił porządkowych.

Kiedy sobotni wieczór 9 września osiągał zenit, do iławskiej komendy policji dotarło zgłoszenie. Informator doniósł, że na Bulwarze im. Jana Pawła II, lokalizowanym nad malowniczym Małym Jeziorakiem, w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji, doszło do niecodziennego zachowania jednego z mężczyzn. Ten około 30-letni osobnik zaczepnie wymachiwał nożem, nie atakując jednak nikogo bezpośrednio. Zgłoszenie to skutecznie spowodowało natychmiastową interwencję policji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia funkcjonariusze natychmiast zareagowali i mężczyznę ujęto w kajdanki. Wkrótce potem okazało się, że jest to mieszkaniec Małopolski, który aktualnie przebywał w Iławie. Mężczyzna został zatrzymany i pozostaje w policyjnym areszcie do wyjaśnienia motywów swojego niepokojącego zachowania.

Świadkowie zdarzenia sugerują, że nietypowe działanie 30-latka mogło być spowodowane przez środki odurzające. Informacje te na pewno zostaną zweryfikowane przez policję, która dokładnie zbada wszystkie okoliczności i przyczyny tego incydentu.