Zdarzenia drogowe z udziałem nietrzeźwych kierowców w Iławie

Pewnego dnia, 42-letni mężczyzna nie zastosował się do zasad ruchu drogowego i przepustowości, ignorując prawo pierwszeństwa przechodzącej przez oznakowane przejście dla pieszych kobiety. W wyniku jego brawurowej jazdy doszło do potrącenia pieszego. Po spowodowanym wypadku, kierowca uciekł z miejsca zdarzenia.

Poszkodowana kobieta odniosła poważne obrażenia ciała i została natychmiast przewieziona do najbliższego szpitala. Dzięki czujności świadków oraz ich skutecznej współpracy z policją, sprawca uderzenia został szybko namierzony i zatrzymany. Przy sprawdzaniu stanu trzeźwości okazało się, że 42-latek prowadził swój chrysler będąc pod wpływem alkoholu, miał bowiem w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Iławie natychmiast odebrali prawo jazdy mężczyźnie.

Tego samego dnia funkcjonariusze patrolujący drogi w gminie Iława zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego motorowerzystę. Test alkomatem wykazał, że mężczyzna kierował pojazdem będąc mocno nietrzeźwym. W jego organizmie stwierdzono obecność aż 2,7 promila alkoholu.