Tragiczny wypadek na torach kolejowych w Iławie

Dnia 17.10.2023, we wtorkowy poranek, dokładnie kilka minut po godzinie dziewiątej, dyżurny policjant z komendy w Iławie otrzymał zgłoszenie dotyczące tragicznego wypadku na torach kolejowych. Informacja dotyczyła potrącenia pieszego przez pociąg.

Funkcjonariusze bez zwłoki udali się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu na miejsce okazało się, że to pociąg kursujący na trasie Warszawa Centralna – Gdynia Główna uderzył w mężczyznę, który szedł środkiem torowiska, między ekranami akustycznymi. Mężczyzna z ciężkimi obrażeniami został natychmiast przewieziony do najbliższego szpitala. Pomimo intensywnej próby ratowania jego życia przez zespół medyczny, 28-letni mieszkaniec Rzeszowa nie przeżył.

Teraz policja pod nadzorem prokuratora prowadzi śledztwo w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego tragicznego wypadku. Wciąż zbyt wiele osób ignoruje podstawowe zasady bezpieczeństwa dotyczące poruszania się w pobliżu torów kolejowych i przez przejazdy kolejowe, pomimo licznych apeli i informacji medialnych na ten temat.