Spotkanie z dawcami krwi: Policjanci z Iławy w akcji "Bo pomaganie mamy we krwi"

Pod mocnym hasłem „Bo pomaganie mamy we krwi” w iławskiej Komendzie Powiatowej Policji miało miejsce wyjątkowe spotkanie. W czwartkowy dzień, ściany tej instytucji stały się areną dla zbiórki krwi. Istotność tego działania jest nie do przecenienia – krew to bowiem specyficzny składnik, który potrafi ratować ludzkie życia.

Nie byli obojętni na ten apel również policjanci oraz inni pracownicy komendy w Iławie. Wielu z nich jest członkami Klubu Honorowych Dawców Krwi „Kropelka Życia”, który działa pod egidą Komendy Powiatowej Policji właśnie w tym mieście. Ten bezcenny płyn życia zdecydowali się ofiarować dla tych, którzy najbardziej go potrzebują.

Pragnienie niesienia pomocy poprzez oddawanie krwi stało się już elementem codziennej praktyki dla funkcjonariuszy oraz pracowników policji z Iławy. Inicjatywy, które promują krwiodawstwo, zyskują coraz większą popularność, nie tylko wśród osób noszących mundury policyjne, ale także wśród innych obywateli, którzy pragną podzielić się tym cennym darem. Nie trzeba nikogo przekonywać do tego, jak nieocenioną wartość ma krew dla ratowania ludzkiego życia, a szczególnie latem, kiedy zapotrzebowanie na ten płyn wzrasta dramatycznie z powodu większej liczby zdarzeń drogowych.