Jarmark Świąteczny w Iławie: rosnąca atrakcja z roku na rok!

W każdym roku Jarmark Bożonarodzeniowy w Iławie staje się coraz większy, a obecna edycja tego wydarzenia nie jest wyjątkiem. W tym roku na miejscowych mieszkańców oraz gości czekają dziesiątki różnorodnych stoisk usytuowanych na centralnym placu Starego Miasta, które oferują zarówno atrakcje kulinarnych jak i rozrywkowe.

Jarmark ma niewątpliwie świąteczny charakter, co zawdzięcza przystrojonym stoiskom, barwom przypominającym Boże Narodzenie oraz asortymentowi towarów nawiązującemu do tematyki świąt. Na placu Starego Miasta w Iławie można nabyć choinkę, ręcznie tworzone ozdoby świąteczne wykonane ze naturalnych materiałów oraz prezenty od lokalnych rękodzielników i artystów.

Do oferty Jarmarku dołączyły również stoiska gastronomiczne, gdzie goście mogą ogrzać się gorącą czekoladą czy skosztować słodkości. Organizatorzy wydarzenia, Iławskie Centrum Kultury, przygotowali również atrakcje dla najmłodszych – bezpłatną karuzelę w stylu wiedeńskim oraz zabawy z animatorkami w świątecznych strojach.

Na placu Starego Miasta znajduje się również scena, na której odbędą się przeglądy kolęd, pastorałek i piosenek świątecznych pod hasłem „Śpiewajmy i grajmy mu”. Na godzinę 17:00 zaplanowany jest koncert kolęd w wykonaniu chóru „Camerata”.