Nietrzeźwy pracownik w iławskim zakładzie stolarskim naraził się na konsekwencje prawne oraz dyscyplinarne

Jedna z firm stolarskich działających na obszarze Iławy stała się areną interwencji policji. Sprawa dotyczyła jednego z pracowników, który podejmował swoje obowiązki zawodowe będąc pod silnym wpływem alkoholu. W konsekwencji jego niewłaściwej postawy, mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Nie jest to jednak jedyna konsekwencja, jaka go spotkała – możliwe są również środki dyscyplinarne ze strony pracodawcy.

Wszystko rozpoczęło się w czwartek (7 grudnia 2023 roku) niewiele po godzinie 19:00. Wówczas to dyżurny w komisariacie policji w Iławie otrzymał telefoniczne zgłoszenie od menedżera jednej z lokalnych stolarni. Powiadomił on o tym, że jeden z jego podwładnych wykonuje swoją pracę będąc nietrzeźwym.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Po przybyciu potwierdzili, że pracownik obsługujący maszynę do produkcji brykietu wydaje się być pod wpływem alkoholu. Potwierdzenie tego faktu nastąpiło za pomocą alkomatu, którym funkcjonariusze sprawdzili 29-letniego mężczyznę. Wynik testu potwierdził to, co podejrzewał szef – mieszkaniec gminy Iława obsługiwał maszynę mając w organizmie więcej niż 0,5 promila alkoholu.

Pracownik ponosi teraz konsekwencje swojego zachowania. Otrzymał mandat karny za wykonywanie obowiązków zawodowych będąc pod wpływem alkoholu. Co więcej, nie jest wykluczone, że czeka go również reakcja ze strony pracodawcy w postaci kroków dyscyplinarnych.