Kobieta oskarżona o kradzież z lokalnych marketów w Iławie na kwotę prawie 6000 zł

53-letnia mieszkanka Iławy jest podejrzana o kradzież z kilku sklepów spożywczych na terenie miasta, powodując straty wynoszące blisko 6000 zł. Kobieta została zatrzymana przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Iławie, którzy pracowali nad sprawą szeregu kradzieży dokonanych w lokalnych placówkach handlowych.

Policjanci przyjmowali na bieżąco zgłoszenia i zabezpieczali dowody dotyczące tych incydentów. Szczególnie pomocne w ustaleniu tożsamości podejrzanego okazały się nagrania z monitoringu sklepowego, na których widoczna była 53-latka. Jak wynikało z zgromadzonego dowodowego materiału, podejrzana wykorzystywała nieuwagę personelu sklepów, po czym zabierała asortyment bez płacenia za niego.

Podczas prowadzonych czynności śledczych policjanci zatrzymali kobietę. Na podstawie zgromadzonych dowodów przedstawiono jej aż sześć zarzutów kradzieży. Sprawa zaistniałych zdarzeń została zakończona aktem oskarżenia.

Zgodnie z przepisami Kodeksu karnego, za popełnienie kradzieży grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. To właśnie takie konsekwencje prawne może ponieść omawiana 53-latka.