Od 14 marca nowelizacja przepisów umożliwia policji konfiskatę auta od nietrzeźwych kierowców, ale brakuje przepisów wykonawczych

Począwszy od 14 marca, wejdą w życie zmienione regulacje, które upoważniają służby policyjne do konfiskowania pojazdów od kierowców pod wpływem alkoholu. Niemniej jednak, jak na razie, nie opracowano jeszcze konkretnych przepisów wykonawczych, które byłyby niezbędne do wdrożenia przedstawionej nowelizacji.

Czesław Mroczek, zastępca szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, na pytanie o brak przepisów wykonawczych dotyczących możliwości zabrania samochodu nietrzeźwym kierowcom, wyjaśnił, że istnieje delegacja uprawniona do stworzenia takich regulacji. Zgodnie z jego słowami, konieczne jest teraz dopilnowanie tego procesu.

Zdaniem Mroczka, jeśli od występowania takich przepisów zależy możliwość działania w omawianej sytuacji, to niewątpliwie muszą one zostać wprowadzone. Przed zastosowaniem nowych zmian tych przepisów, niezbędne będzie więc nadrobienie prawnych zaległości.