Ojciec z 1,6 promila alkoholu w organizmie opiekował się swoją 2-letnią córką podczas zakupów

Przerażający przykład nieodpowiedzialności wykazał mężczyzna, będąc pod silnym wpływem alkoholu, kiedy decydował się na opiekę nad swoją małą córeczką. Sytuacja ta wyszła na światło dzienne, gdy pijany ojciec wraz z dzieckiem postanowili odwiedzić lokalny sklep. Całe zdarzenie zostało udokumentowane przez odpowiednie służby i będzie przekazane do dalszych rozważań do sądu rodzinnego.

W środowy poranek (20.03.2024 r.), kilka chwil przed godziną dziesiątą, dyżurny policjant stacji policji w Iławie otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie będącym pod wpływem alkoholu, który razem z malutką córeczką pojawił się w sklepie. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce zgłoszenia i potwierdzili prawdziwość doniesienia. Okazało się, że pijany 45-latek, będąc w towarzystwie swojej 2-letniej córki, przyszedł na zakupy do marketu w Suszu. Badanie alkomatem ujawniło zatrważającą prawdę – mężczyzna opiekował się dziewczynką, mając we krwi ponad 1,6 promila alkoholu.

Mała dziewczynka, mieszkaniec Susza, została bezpiecznie przekazana pod opiekę swojej trzeźwej cioci. Tymczasem dokumentacja powstała w wyniku interwencji policji, zawierająca wszystkie szczegóły incydentu, zostanie przekazana do sądu rodzinnego oraz sądu dla nieletnich na dalsze postępowanie.