„Sprzątamy las dla kotów” – społeczna akcja sprzątania lasu w Iławie

Popołudnie piątkowego dnia 5 kwietnia stało się okazją do przeprowadzenia społecznej interwencji pod hasłem „Sprzątamy las dla kotów”. Przedsięwzięcie miało na celu odzyskanie czystości obszaru leśnego położonego wzdłuż ulicy Biskupskiej.

Inspiratorką i motorem napędowym całej akcji była Agnieszka Prass, pełniąca funkcję nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 1. To właśnie ona odpowiedziała na apel o wsparcie, który wysłał Ryszard Sochacki – znany w Iławie społecznik, opiekujący się kotami i dzikimi zwierzętami z pobliskiego lasu. Pan Ryszard skierował prośbę o pomoc, twierdząc, że nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie ze sprzątaniem kawałka lasu przy ulicy Biskupskiej. Jest to miejsce, gdzie codziennie dokarmia ptaki, wiewiórki i koty.

Aktywiści zaangażowani w akcję poświęcili czas na uporządkowanie terenu leśnego z gromadzących się tam od miesięcy odpadów. Udało im się usunąć dzikie wysypisko, na którym gromadziły się stare opony, umywalki i butelki, zalegające w pobliżu torów kolejowych.

W ramach akcji, obok sprzątania przeprowadzono zbiórkę karmy dla zwierząt. Zebrane produkty zostały przekazane panu Ryszardowi, który regularnie dokarmia wolno żyjące koty na terenie całej Iławy.

Dzięki solidarności i wspólnemu zaangażowaniu mieszkańców Iławy udało się nie tylko oczyścić las, ale również wesprzeć działalność pana Ryszarda. Dzięki temu może on kontynuować swoją misję dokarmiania zwierząt w czystym i przyjaznym środowisku leśnym.