Śledztwo w sprawie włamania do paczkomatu w gminie Iława

Na posterunku policji w gminie Iława zgłoszono incydent, który miał miejsce w kwietniu 2024 roku. Była to kradzież z włamaniem do paczkomatu, gdzie sprawcy, korzystając z niezidentyfikowanego narzędzia, podważyli drzwiczki skrytek i wynieśli z nich paczki. Zepchnięci do defensywy przez szybkość działania złodziei, świadkowie mogli jedynie obserwować jak przestępcy sprawnie i niepostrzeżenie wykonują swoje zbrodnicze zadanie.

Policjanci od razu podjęli śledztwo. Rozpoczęli od zebrania wszystkich dostępnych informacji na temat incydentu. Świadków przesłuchano, a z miejsca zdarzenia zebrano dowody – monitoring, dokumentację fotograficzną oraz różne ślady mogące pomóc w identyfikacji sprawców. Przyjęto też formalne zgłoszenie o włamaniu.

Chociaż sprawcy początkowo pozostawali nieznani, detektywi nie ustępowali. Analizowali zarówno aktualne zdarzenie, jak i inne podobne przypadki kradzieży z włamaniem do paczkomatów. Starali się znaleźć jakiekolwiek powiązania, które mogłyby pomóc w ustaleniu personaliów osób za tym stojących. Ich nieugięta praca, determinacja i szeroko zakrojone działania operacyjne w końcu przyniosły oczekiwane rezultaty – udało się ustalić personalia podejrzanych.