Pijany 50-latek ukradł zgubiony portfel i zostaje oskarżony

Oficerowie policji w Suszu, działając pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Iławie, zakończyli śledztwo przeciwko 50-letniemu mężczyźnie. Mężczyzna ten, będąc pod wpływem alkoholu, przybył na skuterze do sklepu i tam skradł zgubiony portfel pełen pieniędzy i dokumentów, którego właściciel nieopatrznie go zapomniał.

Dochodzenie rozpoczęło się w lutym bieżącego roku, kiedy to funkcjonariusze otrzymali informację o kradzieży. Mężczyzna, który zgubił portfel, poinformował ich, że został on skradziony zaraz po tym, jak go zgubił przed sklepem. W portfelu znajdowały się oprócz znacznej ilości gotówki także dokumenty i karty bankomatowe.

Oficerowie natychmiast udali się na miejsce zdarzenia – lokalny sklep w gminie Susz. Posiadacz portfela wyjaśnił, że po dokonaniu zakupów chciał schować do kieszeni portfel z pieniędzmi i dokumentami. Niestety, nie trafił do celu i portfel upadł na schody. W trakcie prowadzenia dochodzenia policjanci ustalili, że całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez system monitoringu. To pozwoliło im na identyfikację sprawcy kradzieży.

Kiedy oficerowie dotarli do domu 50-latka, odkryli zgubiony portfel, zawierający dokumenty i karty bankomatowe na polu. Znaleźli również część gotówki ukrytą pod poduszką w sypialni mężczyzny. Okazało się, że to nie był jedyny występek mężczyzny – na miejscu zdarzenia przyjechał motorowerem, mając w organizmie 1,4 promila alkoholu. Mieszkaniec gminy Susz został natychmiast aresztowany i umieszczony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty. Postępowanie zostało zakończone aktem oskarżenia, który następnie wysłano do sądu.