Pierwsze spotkanie Rady Miejskiej Iławy w nowej kadencji 2024-2029 zakończone

Zamknięto pierwsze zebranie Rady Miejskiej w Iławie w obecnej, pięcioletniej kadencji trwającej od 2024 do 2029. W tym dniu, akt potwierdzający wybór na stanowisko burmistrza oraz radnych został wręczony.

Przywódca Miejskiej Komisji Wyborczej w Iławie, Anita Bukowska, przyznała symbolicznie Dawidowi Kopaczewskiemu zaświadczenie o zwycięstwie w wyborach na burmistrza miasta, a ponadto wręczyła certyfikaty potwierdzające wybór wszystkim członkom rady miejskiej. Następnie pan Dawid złożył uroczyste przysięgi i wygłosił swój pierwszy oficjalny przemówienie na nowo objętym stanowisku.

Burmistrz wyraził nadzieję na efektywną współpracę w nadchodzących latach i miesiącach. Wyraził przekonanie, że wspólny cel połączy ich wszyscy na drodze do udoskonalania miasta. Zachęcił do rozmowy i odrzucenia interpretacji zarządu miasta przez pryzmat polityki. Z kolei wezwał do podejmowania odważnych decyzji, które są niezbędne w pracy samorządowej. Podziękował również wszystkim obywatelom miasta za to, że mimo wielu trudności ostatnich lat, wciąż widzą i doceniają urok Iławy. Wyraził satysfakcję, że tak wiele osób zamiast skupiać się na wirtualnym marazmie, dostrzegło rozwój i wartość Iławy.