Oszustwo na kryptowalutach doprowadziło mieszkańca powiatu iławskiego do straty ponad 180 tysięcy złotych

Przestępcy wykorzystujący bezwzględne metody oszustwa nadal są aktywni, szukając kolejnych potencjalnych ofiar. W wyniku takiej nielegalnej działalności, pewien mężczyzna z naszego powiatu doświadczył poważnego uszczerbku finansowego.

Ten konkretny mężczyzna podjął decyzję o inwestycji swoich oszczędności. Internet obfituje w różnorodne reklamy, a jedną z nich, dotyczącą kryptowaluty Bitcoin, znalazł on podczas przeglądania sieci.

„Miał nadzieję poprawić stan swojego domowego budżetu i zdecydował się wysłać formularz zgłoszeniowy”, informuje asp. szt. Joanna Kwiatkowska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Iławie. „Niedługo po tym zdarzeniu, mężczyzna został skontaktowany przez konsultantkę, która poinformowała go, że doradca finansowy skontaktuje się z nim w najbliższym czasie. Dokładnie tak też się stało.”

Potem doradca prowadził pokrzywdzonego przez proces „inwestycji”, obejmujący zakładanie kont i wykonywanie kolejnych transakcji. W tym okresie kontakt z doradcą był codzienny.

„Gdy mężczyzna postanowił wypłacić swoje zainwestowane pieniądze, musiał założyć sejf depozytowy”, dodaje rzecznik iławskiej policji. „Powiedziano mu, że jego fundusze muszą przejść proces weryfikacji zgodnie z przepisami przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Pokrzywdzony bez narzekania wykonywał te czynności, ale kiedy zdał sobie sprawę, że stracił część swoich zainwestowanych środków, rzekomo przez własny błąd, uświadomił sobie, że padł ofiarą oszustwa.”