Zaproszenie na noc pełną magii i kultury w Iławie: Noc Muzeów z Muminkami

Chcielibyśmy serdecznie zaprosić Państwa do odbycia niezapomnianej podróży, podczas której będziecie mogli zgłębić bogactwo kultury oraz historii miasta Iława. Wszystko to odbędzie się podczas niezwykłego wydarzenia – Nocy Muzeów, która zaistnieje w dniach 17 i 18 maja. Nasze instytucje kulturalne z radością otworzą dla Was swoje drzwi, abyście mogli poczuć unikalną atmosferę tego wydarzenia. W tym roku, podczas Nocy Muzeów, Waszymi przewodnikami po świecie kultury będą postacie prosto z baśniowego świata Muminków. Będą one dostępne w różnych częściach miasta, oferując atrakcje, które na długo zapadną w pamięć całych rodzin.

Rafał Kocięda, który będzie na Was czekać w ratuszu przy ulicy Niepodległości 13, oprowadzi Was po makieta historycznej starówki Iławy i opowie o jej historii. Z kolei burmistrz Dawid Kopaczewski poprowadzi Was na ekscytującą podróż przez historyczne korytarze ratusza.

Oczywiście nie może zabraknąć możliwości podziwiania przepięknego zachodu słońca z wieży, która stanowi wyjątkowy punkt widokowy na miasto.

W Szkołę Podstawową nr 1 zapraszamy na odkrywanie tajemnic strychu oraz spotkanie z Muminkami w bibliotece szkolnej. Na pokładzie statku Ilavia możecie spróbować prawdziwej morskiej przygody w towarzystwie Muminków na fali, a opowieści z krainy Muminków opowie Wam sama wiceburmistrz Dorota Kamińska.

Zapraszamy także do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Iławie, która na czas tego wydarzenia stanie się prawdziwym królestwem Muminków. Tam każdy z Was znajdzie coś dla siebie – od pakietów pełnych kreatywności, przez magiczne zgadywanki, po tworzenie błyszczących graffiti.