Interwencja policyjna w szkole podstawowej: zatrzymano dwóch mężczyzn za spożywanie alkoholu i posiadanie narkotyków

W środowy dzień 22 maja 2024 roku, dyżurny funkcjonariusz policji w Iławie otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol w obrębie boiska przynależącego do szkoły podstawowej. Osoba zgłaszająca sytuację podkreśliła, że pracownicy placówki edukacyjnej wielokrotnie próbowali interweniować, niemniej jednak ich prośby nie spotkały się z odpowiedzią ze strony nieproszonych gości.

Policjanci udali się na miejsce zgłoszenia właśnie na teren szkolny. Przybywszy na miejsce, kierownik jednostki wspólnie z dzielnicowymi rozpoznał obu mężczyzn jako osoby, z którymi mieli do czynienia podczas poprzednich interwencji.

Policjanci postanowili przeszukać odzież oraz plecaki obu mężczyzn ze względu na ich wcześniejsze związki z narkotykami. Tym razem również nie obyło się bez narkotyków. W trakcie kontroli okazało się, że 27-letni mężczyzna oraz jego młodszy towarzysz posiadał przy sobie substancje niedozwolone.

Dokładne badanie przyniosło zaskakujące rezultaty: starszy z mężczyzn miał przy sobie ponad 142 gramy MDMA, 69 tabletek zawierających tę samą substancję, ponad 137 gramów narkotyku znane jako 2C-B oraz ponad 10 gramów amfetaminy. Drugi z mężczyzn, czyli 19-latek, posiadał niemalże 50 gramów wcześniej wspomnianego 2C-B.

Zatrzymani zostali skierowani do policyjnej celi, gdzie oczekiwali na dalsze konsekwencje swoich działań.