Za nami dni Iławy 2020

Epidemia koronawirusa zatrzymała wiele imprez kulturalnych i sportowych. Jednak organizatorzy Dni Iławy 2020 z racji trwających wakacji i wyjazdów wakacyjnych, zdecydowali się na przeprowadzenie imprezy. Na odwiedzających czekało  moc atrakcji oraz występy gwiazd. 

Organizatorzy dopilnowali, aby uczestnicy zabawy, czuli się bezpiecznie i stosowali się do zasad bezpieczeństwa. Na odwiedzających imprezę czekał moc atrakcji oraz występy gwiazd wieczoru. Dni Iławy odbywały się w dniach 10–12 lipca 2020. Głównym organizatorem wydarzenia było Iławskie Centrum Kultury. 

Przebieg Dni Iławy 2020 

Wszystko zaczęło się w piątek 10 lipca, obchodami 100-lecia plebiscytu na Warmii i Mazurach. Kolejnego dnia na najmłodszych czekał spektakl „Pchła Szachrajka”, który przedstawili aktorzy Teatru Czwarte Miasto. Spektakl był bardzo zabawny i wszystkim dzieciom bardzo się podobał. W ciągu dnia, w różnych miejscach miasta odbywały się różne koncerty, a zwieńczeniem dnia był koncert gwiazdy wieczoru Renaty Przemyk. Po koncercie uczestnicy mogli obejrzeć film w kinie samochodowym.

Dnia 12 lipca odbywała się biesiada staropolska. Gwiazdą wieczoru była Halina Frąckowiak. Tak jak  w poprzednim dniu po koncercie gwiazdy, odbył się spektakl w kinie samochodowym. 

Podsumowanie imprezy

Na wszystkie imprezy wstęp był wolny, jednak mimo tego nie przyciągnął wielu odwiedzających. Organizator imprezy może czuć rozczarowanie. Nie wiadomo, co spowodowało tak małą frekwencję. Miejmy nadzieję, że było to spowodowane troską o zdrowie w czasie epidemii i że za rok, kiedy będzie już normalnie, uczestnicy bardziej dopiszą.