Drogeryjni złodzieje złapani w powiecie iławskim

Przez ostatnie kilka miesięcy drogerie na terenie kilku województw poniosły ogromne straty. Wszystko za sprawą dwóch 24- latków, którzy okradli wiele marketów drogeryjnych, także ten w powiecie iławskim. Na szczęście, dzięki spostrzegawczości i szybkiej reakcji świadka, policjanci błyskawicznie zatrzymali podejrzanych, którzy zostali objęci dozorem policyjnym.

Jeden z marketów z artykułami drogeryjnymi w powiecie iławskim musiał zmierzyć się z przestępstwem, którego dokonało dwóch 24-latków. Mężczyźni zaraz po dokonaniu kradzieży opuścili miejsce przestępstwa razem ze swoimi zdobyczami.

Sprawa została niezwłocznie zgłoszona, dzięki czemu patrol policji bez problemu odszukał samochód marki Skoda, którym mieli poruszać się złodzieje. Po przeprowadzeniu standardowej kontroli funkcjonariusze odwieźli podejrzanych na posterunek, gdzie okazało się, że nie jest to ich pierwsze tego typu przewinienie. Mężczyźni, którzy pochodzą z województwa pomorskiego, od kilku miesięcy okradali drogerie w różnych miastach. Dzięki wystarczającej ilości dowodów przestępcy usłyszeli zarzuty.

Prokurator zdecydował o tym, że mężczyźni objęci będą dozorem policyjnym i mają obowiązek informować o każdym planowanym wyjeździe. 3 razy w tygodniu czeka ich wizyta na komisariacie, a w przypadku opuszczenia terenu miasta, policja musi wiedzieć dokładnie, jakie będzie miejsce pobytu podejrzanych oraz znać dokładną datę ich powrotu. Sprawa ta ma charakter rozwojowy, co oznacza, że jest możliwość postawienia dodatkowych zarzutów.