Okradł pracodawcę w warunkach tzw. „recydywy”, teraz słono za to zapłaci

Kradzież w warunkach tzw. “recydywy” według kodeksu karnego jest zagrożona karą, która wynosi do 7 i pół roku więzienia. Właśnie taka kara grozi zuchwałemu 35-latkowi, który postanowił okraść swojego pracodawcę i wprowadził swój plan w życie. Łupem rabusia padło radio budowlane, a także ładowarka.

Policjanci, którzy o kradzieży zostali poinformowani przez pracodawcę mężczyzny niezwłocznie przybyli na miejsce i podjęli działania mające na celu ustalenie sprawcy wydarzenia. Zostali przesłuchani świadkowie, którzy dzięki swoim zeznaniom utwierdzili policjantów w przekonaniu, że szukają właśnie wskazanego przez właściciela firmy pracownik.

Funkcjonariusze pojechali do domu wskazanego przez świadków 35-latka, gdzie potwierdziły się uzyskane przez nich informacje. Policjanci na miejscu zabezpieczyli skradziony sprzęt. Mężczyzna pod ciężarem przytłaczających dowodów przyznał się do dokonania kradzieży.

Mężczyźnie grozi do 7 i pół roku pozbawienia wolności, ponieważ właśnie taki wymiar kary przewiduje kodeks karny w warunkach tzw. “recydywy”.