Jeziorak Iława przegrywa pierwszy mecz sezonu

Jeziorak Iława

Jeziorak Iława przegrał inauguracyjny mecz nowego sezonu IV ligi. Miejscowi ulegli Mamrom Giżycko w stosunku 2:3.

Zero punktów na inaugurację sezonu

Mecz poprzedziła uroczystość pożegnania z klubem byłego dyrektora sportowego klubu czyli Zbigniewa Szczypińskiego.

Pierwsza połowa była raczej spokojna. Obu ekipom najwidoczniej zależało aby rozpocząć dobrze sezon. Wynik dla Mamr otworzył w 44 minucie Paweł Adamiec. Gospodarze schodzili więc do szatni przegrywając 0:1. Mimo wszystko pierwsza część spotkania była wyrównana, jednak po gospodarzach widać było jeszcze zmęczenie po ostatnim pucharowym spotkaniu.

W drugiej połowie Jeziorak Iława zaczął zdecydowanie bardziej napierać. W 50 minucie świetnej okazji do wyrównania nie wykorzystał Madej. Mimo przewagi miejscowych to goście zdołali powiększyć swoją przewagę. W 60 minucie Michał Świderski trafił na 0:2. 10 minut później swoją kontrę wykorzystali już Iławianie. Strzelcem bramki kontaktowej okazał się Paweł Sagan. Mecz otworzył się i ostatnie minuty spotkania były naprawdę bardzo intensywne. W 78 minucie wyrównał Arkadiusz Kuciński.

Chwilę później sędzia podyktował rzut karny dla drużyny z Giżycka. Jedenastkę co prawda obronił bramkarz Malanowski, jednak był już bezradny przy dobitce Pawła Drażby. Miejscowi nie zdołali się już podnieść po tym ciosie i spotkanie zakończyło się porażką 2:3.