Gdzie obstawić mecze w Iławie? Krótki poradnik

W Polsce działa kilkunastu legalnych bukmacherów, których w większości z Polskich miast można odwiedzić stacjonarnie. Ta gałąź, którą możemy zaliczyć do branży rozrywkowej w Polsce i w całej Europie rozwija się prężnie. Coraz więcej typerów odnajduje w tej przyjemnej czynności sposób na dodatkowy zarobek. Gdzie można obstawić zakłady w Iławie?

Zakłady bukmacherskie sposobem na zarobek

Forma rozrywki, jaką dla wielu są zakłady bukmacherskie, dla znacznego odsetka grających są także sposobem na dodatkowe źródło dochodu. Obstawianie dla doświadczonych graczy nie jest problematyczne, jednak dla nowicjuszy może pojawić się wiele niewyjaśnionych i problematycznych kwestii. Warto więc zapoznać się z podstawowymi kwestiami, pierwszą z nich powinno być wyjaśnienie, który z bukmacherów w Iławie działa legalnie oraz gdzie można ich znaleźć. W Iławie znajdują się punkty dwóch największych bukmacherów działających na terenie naszego kraju:

  • Totolotek
  • Fortuna

Oba punkty znajdą się przy tej samej ulicy w Iławie – Wyszyńskiego, położone są w odległości kilkuset metrów od siebie

Totolotek w Iławie

Zakłady sportowe Totolotek to legalna firma, jej działanie opiera się na pozwoleniach oraz regulacjach prawnych, które wydawane są wybranym podmiotom, przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej. Totolotek może się pochwalić licencją o numerze AG/9/7251/8/LBU/2012/2013/RD61485. Wnoszenie zakładów i spieniężanie wygranych kuponów wiążą się z obowiązkiem podatkowym. Totolotek jest częścią grupy Intralot, której działalność rozszerzyła się do chwili obecnej na 53 kraje. Co ważne, od 2008 roku Totolotek jest częścią europejskiego związku, który współpracuje z UEFA – The European Lotteries and Toto Association. Miejscem jego siedziby jest Warszawa.

Fortuna w Iławie

Polscy typerzy wyjątkową sympatią darzą zakłady bukmacherskie Fortuna. Analizując statystyki, można wyciągnąć wniosek, że w Fortunie obstawia co trzeci gracz. Wpływa to na niezachwianą i stabilną pozycję tego bukmachera na Polskim rynku, na którym bukmacher ten posiada niemal 600 punktów przyjmowania zakładów. Fortuna działa legalnie w Polsce od wielu lat. Działalność Fortuny opiera się na zezwoleniu z dnia 23 stycznia 2012 r. nr SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Firma, która swoje pierwsze kroki stawiała na terenie Czech polską siedzibę posiada w Cieszynie.

Metody płatności u bukmacherów

W stacjonarnych punktach nie mamy wiele możliwości – możemy zapłacić gotówką albo kartą płatniczą. Nieco inaczej sytuacja wygląda u bukmacherów internetowych. Podobnie jak w kasynach internetowych, metod płatności jest bardzo dużo. Możemy zapłacić przelewem błyskawicznym z naszego konta w banku, dzięki czemu mamy pewność, że środki będą od razu na naszym koncie. Wielu bukmacherów udostępnia płatność za pomocą popularnych portfeli internetowych np. Skrill czy Neteller. Możemy również zapłacić BLIK-iem lub kartami kredytowymi MasterCard czy VISA.

Zakłady bukmacherskie, jaki podatek musimy zapłacić?

Typując wyniki w legalnie działającym bukmacherze, musimy liczyć się z tym, że będziemy musieli zapłacić podatek od ewentualnej wygranej. Jego wysokość to 12% całej stawki. Ciekawostką jest, że w świetle prawa nie ma jasno określonego, kto powinien uiścić podatek: stawiający zakład, czy bukmacher, jednak w praktyce bukmacherzy w pełni przenieśli ten obowiązek na typerów. Potrącenie podatku następuje odraz w momencie wniesienia zakładu, po to, by odprowadzić należną kwotę do właściwego urzędu skarbowego. Gracz powinien także zdawać sobie sprawę, że 12% jest podatkiem, który odprowadza każdy typer, którego wygrana nie jest wyższa niż 2280zł. Jeżeli w wyniku zawartego zakładu wygrana wyniosła więcej niż 2280 zł, w takie sytuacji konieczne jest uiszczenie jeszcze jednej opłaty – jest to podatek od wygranej. Wynosi on 10%. Wygrany jednak nie ma w tym zakresie żadnego obowiązku, to bukmacher zajmuje się wszystkimi niezbędnymi formalnościami, grający podczas wypłaty wygranej otrzyma już kwotę potrąconą o należny podatek oraz sam w imieniu wygranego, taki podatek odprowadzi do urzędu skarbowego.

Typowanie, które jest skuteczne, na pewno nie jest proste. Jednak po zapoznaniu się ze wszystkimi tajnikami można czerpać ogromną radość z obstawiania, jeżeli dodatkowym bonusem będzie zarabianie, tym lepiej. Bukmacherzy często angażują się w propagowanie sportu jako jego sponsorzy. Fortuna sponsoruje wiele klubów sportowych na czele z aktualnym Mistrzem Polski w piłce nożnej Legią Warszawa, jest także sponsorem tytularnym rozgrywek Pucharu Polski oraz 1 Ligi.