Zatrzymanie w galerii handlowej – znaleziono narkotyki

Policjanci muszą zmagać się z różnymi przestępstwami – to pewne. Ponadto można odnieść wrażenie, że policjantów nic nie może zaskoczyć, ale jest inaczej. Świetnym przykładem jest to, co wydarzyło się w iławskiej galerii handlowej – dwóch mężczyzn miało przy sobie narkotyki.

Kontakt z lokalną społecznością może mieć ogromne znaczenie

Obchody mogą wydawać się stratą czasu, ale jak się okazuje, nie można niczego przewidzieć. Przede wszystkim należy podkreślić, że jeden z zatrzymanych mężczyzn to osoba znana w policyjnych kręgach. Przechodząc już do narkotyków, możemy mówić o standardowej procedurze – wszystko zaczęło się od wylegitymowania. Najważniejsze jest to, że podczas przeprowadzania wymaganych czynności znaleziono podejrzany proszek – ustalono też, że jest to amfetamina. W takiej sytuacji nie było innego wyjścia – obaj panowie zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty.

Oczywiście trudno powiedzieć, jaki los czeka mężczyzn. Pewne jest tylko to, że posiadanie narkotyków oznacza, iż maksymalna kara wynosi 3 lata pozbawienia wolności (w myśl Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii).