Zbliża się iławska kupalnocka – będziesz?

W najbliższą sobotę odbędzie się Iławska kupalnocka. Start zaplanowano na godz. 17:00, miejscem wydarzenia jest Wyspa Młyńska.

Czego mogę się spodziewać?

Przede wszystkim należy zacząć od pytania, czego mogę się spodziewać? Od razu odpowiadając, organizatorzy zdecydowali się powrócić do pierwszej formy imprezy – uznano, że ta forma najlepiej się sprawdzała. Dla niezorientowanych – możemy mówić o ognisku, słowiańskich rzeźbach, rękodziele czy warsztatach sztuki ludowej i wspólnym wyplataniu wianków. Iławską Kupalnockę można określić wydarzeniem, które pozwala na zapoznanie się z folklorem, sztuką ludową czy wiedzą o tradycjach i korzeniach. Warto również podkreślić, że podczas Kupalnocki nie zabraknie ciekawych ludzi. Na koniec cena – Iławska Kupalnocka to impreza, na którą wstęp jest wolny. Z drugiej strony jest jedna istotna prośba – chodzi o zabranie koców, jedzenia i picia (zadbanie o naczynia i sztućce to zadanie organizatorów).

Jeżeli jakaś informacja wydaje się niezrozumiała, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się ze Stowarzyszeniem w Kręgu.