Miejsce parkingowe na wyłączność osoby niepełnosprawnej? Sytuacja jest niejasna

Osoby niepełnosprawne muszą mierzyć się z różnymi utrudnieniami i w związku z tym mogą potrzebować różnych form pomocy. Nie szukając daleko – w Iławie mamy możliwość wydzierżawienia miejsca parkingowego. Z drugiej strony można powiedzieć, że sytuacja z tym związana nie jest do końca jasna.

Pozytywne rozpatrzenie wniosku

Kiedy spojrzy się wyłącznie na inicjatywę, sprawa zdaje się prosta – miasto pamięta o potrzebach osób niepełnosprawnych. Gdy skupimy się na szczegółach, nie jest już tak klarownie. Przede wszystkim trzeba podkreślić, że parking na wyłączność to propozycja, która praktycznie nie wzbudziła zainteresowania. Ponadto nie można zapomnieć o tym, że konieczne jest złożenie stosownego wniosku.

Jak się można domyślić, że złożenie wniosku nie oznacza przyznania parkingu. Każdy wniosek to oddzielna historia – wszyscy powinni liczyć się z indywidualnym traktowaniem. Ważne jest też to, że pod uwagę bierze się niepełnosprawność i lokalizację. Mieszkańcy muszą zdawać sobie sprawę z tego, że liczba miejsc parkingowych w Iławie nie jest satysfakcjonująca.