Powiększenie miejskiej infrastruktury sportowej na osiedlu Piastowskim

W Iławie szykuje się powiększenie miejskiej infrastruktury sportowej – co o tym sądzisz? Krótko mówiąc, chodzi o sytuację na Osiedlu Piastowskim.

Co możemy powiedzieć na ten temat?

Zmiany to nic innego jak pojawienie się zestawu do tzw. street workoutu. Jeżeli słyszysz o czymś takim po raz pierwszy, musisz wiedzieć, że należy przez to rozumieć uliczny trening. Można również dodać, że chodzi o formę ćwiczeń, która łączy gimnastykę i parkour. Ważne jest także to, że mowa o aktywności, w przypadku której nie trzeba tworzyć nowych miejsc. Być może brzmi to zaskakująco, ale sprawa jest prosta – można mówić o wykorzystaniu istniejących elementów infrastruktury (nie jest to konieczność).

Trudno też nie zadać sobie pytania, kiedy mamy spodziewać się nowości? Gwarancja jest niemożliwa, aczkolwiek można pokusić się o pewne przypuszczenia. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę, że stanowisko do treningu z drążkami wykona gdańska firma 1 MOVE. Wiemy też, że umowa została podpisana 31 sierpnia, co oznacza, iż prace mają zakończyć się za 3 miesiące.