Za nami wielka biegowa impreza!

Wczoraj odbył się XI iławski półmaraton – wydarzenie, które możemy określić największym w regionie. To sportowe wyzwanie ukończyło 347 osób.

Co można powiedzieć o wynikach?

Przede wszystkim należy podkreślić, że ukończenie maratonu to pokonanie trasy liczącej 21,097 km. Nie ulega wątpliwości, że dla wielu osób samo dobiegnięcie do mety jest już niemałym wyczynem. Niemniej jednak teraz skupimy się na tych, którzy zajęli czołowe pozycje.

U panów najlepszy okazał się Andrzej Rogiewicz – Rogiewicz zwyciężył z czasem 1:09:21. Druga lokata przypadła iławianinowi Adrianowi Przybyle – Przybyła dość długo dotrzymywał kroku zwycięzcy – jego czas to 1:09:36. Warte odnotowania jest też to, że możemy mówić o nowym rekordzie życiowym (nowy rekord jest lepszy od poprzedniego aż o 2 minuty). Podium uzupełnił Paweł Moskal z czasem 1:14:12.

Wśród pań najlepsza była Aleksandra Feuerstake z Iławyuzyskany przez nią czas to 1:28:33. Drugie miejsce również przypadło dla zawodniczki z Iławy – tą zawodniczką była Agnieszka Przybyła. Czas uzyskany przez Przybyłę to 1:31:13. Na podium znalazła się także Aneta Wojas, której czas to 1:33:28.