Za nami pierwsza kąpiel Wesołych Morsów

Zimne miesiące to okres, kiedy mamy do czynienia z morsami i nie inaczej jest w Iławie. Niemniej jednak trzeba przyznać, że w tym roku rzeczywistość przedstawia się nieco inaczej niż zwykle.

Nie chcieli czekać

W Iławie przyjęło się, że pierwsza kąpiel ma miejsce w listopadzie i tej zasady w tym roku nie dotrzymano – Wesołe Morsy z Jezioraka już się kąpały. Wrzesień to miesiąc, który kojarzy się z powrotem dzieci do szkół i pierwsza kąpiel miała miejsce właśnie w szkolnym klimacie. Nie chodzi tylko o początek – kiedy patrzy się na zdjęcia, można odnieść wrażenie, że grupa ludzi była na ważnej uroczystości. Z drugiej strony zapewne są osoby, które powiedzą, że tak przedstawiają się realia. Gdyby kogoś interesowała atmosfera, warto wiedzieć, że możemy mówić o sporej radości (zresztą najlepiej spojrzeć na zdjęcia z wydarzenia).

Dobrze też ocenić to wszystko z innej perspektywy – rozpoczęcie sezonu za nami, ale trudno mówić o lodowatej kąpieli. Niemniej kąpiel z pewnością była orzeźwiająca, a to na początek sezonu chyba wystarczy.