Skopał ojcu samochód. Powodem pobudka

Nie wszyscy zaliczają się do rannych ptaszków – to pewne. Niemniej jednak nie oznacza to tego, że ewentualna pobudka musi wiązać się z agresją.

Nietypowe zachowanie 20-latka

Chodzi o sytuację z powiatu iławskiego – ojciec obudził syna do pracy, a ten w odwecie skopał mu samochód. Są na tym świecie sytuacje, które wydają się niewytłumaczalne.

Karygodne zachowania w gronie rodzinnym nie zawsze kończą się angażowaniem policji, ale teraz było inaczej. Zresztą jest to chyba jak najbardziej zrozumiałe. Gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce, okazało się, że zniszczeniu uległy drzwi, nadkola i lampy auta. Wartość strat wyniosła 2000 zł (w każdym razie tak straty wycenił ojciec sprawcy).

Nie ma też co ukrywać, że młodego mężczyznę mogą teraz czekać poważne problemy – doszło w końcu do zniszczenia cudzego mienia. Ponadto 20-latek będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Jeżeli jego tłumaczenia nie zabrzmią wiarygodne, najbliższe lata może spędzić w więzieniu – zniszczenie mienia oznacza, że kara może wynieść nawet 5 lat pozbawienia wolności.