Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego świętuje 75-lecie istnienia

Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego obchodzi w tym roku 75 urodziny! Na temat polskich szkół można powiedzieć wiele i to niekoniecznie wiele dobrego, ale za nami kawał przepięknej historii i trzeba o tym pamiętać.

Wiele się zmieniło

Niektórzy mogą stwierdzić, że w ostatnich kilkudziesięciu latach wiele się zmieniło. To naturalnie prawda, ale warto spojrzeć na sprawę nieco inaczej – niektórzy uczniowie stanowią część wielopokoleniowego łańcuszka. Nie można też zapomnieć o tym, że 75 lat temu mieliśmy 1946 rok. Historia szkoły zaczyna się więc w niezwykle trudnym momencie, ponieważ niedługo po zakończeniu II wojny światowej. Powrót do normalności jest naturalnie bardzo ważny, ale czy wszyscy mieli siłę na coś takiego? Jest to na pewno wątpliwe. Gdyby kogoś interesowały nazwiska, warto pamiętać o Antonim i Wiktorze Wiśniewskim. Bracia Wiśniewscy tworzyli dosłownie z niczego i raczej nie jesteśmy w stanie sobie wyobrazić, jak trudne mieli zadanie.

Miejmy nadzieję, że liceum będzie działać jeszcze długo. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak ogromne znaczenie ma edukacja.