Rodzone: Rowerzysta otrzymał ogromny mandat

Kiedy słyszy się o prowadzeniu pojazdu w stanie nietrzeźwości, z pewnością pierwszym skojarzeniem jest samochód. Niemniej jednak prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości to temat, który dotyczy choćby rowerzystów.

W ostatnią sobotę

Wystarczy odnieść się do tego, co miało miejsce w ostatnią sobotę – w miejscowości Rodzone zatrzymano rowerzystę. Zatrzymanie miało związek z kontrolą drogową, aczkolwiek można było przypuszczać, że osoba kierująca rowerem znajduje się pod znacznym wpływem alkoholu. Krótko mówiąc, zatrzymano 34-latka mającego 1,5 promila alkoholu w organizmie. W takiej sytuacji nie mogło obejść się bez kary – mężczyzna będzie musiał zapłacić 2 500 zł.

Wysokość mandatu może niektórych szokować, ale rzeczywistość przedstawia się tak, że powodów do zdziwienia być nie powinno. Dla niezorientowanych – od początku roku obowiązuje zmieniony taryfikator wykroczeń. O zmianach można mówić długo, ale zostawmy szczegóły (wszystko można sobie znaleźć) – po prostu warto wiedzieć, że wspomniana kara jest jak najbardziej możliwa.