Co dalej z budynkiem na ulicy Kościuszki?

Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych w Iławie to placówka, która zajmuje się niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą. Placówka ta już niedługo doczeka się nowej siedziby. To oczywiście duży plus, ale czasem warto też skoncentrować się na tym, co dotyczy przeszłości – co z obecną siedzibą?

Pytanie radnego

Wypada też podkreślić, że to nie tak, iż mowa o czymś, co się pomija. Jest dokładnie odwrotnie, czemu dowodzi zainteresowanie Piotra Jackowskiego (powiatowego radnego z Prawa i Sprawiedliwości). Do tego zainteresowanie Jackowskiego spotkało się z odpowiedzią ze strony Macieja Rygielskiego. Odpowiedzią ciekawą, gdyż wiadomo, że mamy działanie na dwóch frontach.

Przede wszystkim należy mieć na uwadze sprawdzenie kondycji fizycznej budynków – kondycja fizyczna budynków będzie determinować podejmowane decyzje. Z drugiej strony możemy mówić o wyjątku – chodzi o rozpoczęcie negocjacji z partnerem, który myśli o prowadzeniu działalności pedagogicznej. Można też usłyszeć, że zainteresowanie budynkiem wyraża niepubliczna szkoła, która pojawiła się w ostatnim czasie.

Na ten moment pewne jest tylko to, że w najbliższym okresie będzie się wiele działo.